Reklama w Google | Mariusz Galewski

Co musisz wiedzieć o reklamie w Google?

Reklama w wyszukiwarce Google  jest bardzo skutecznym narzędziem promocji i pozyskiwania klientów dla  większości biznesów.

Wyjątkiem są firmy, które działają  na tak niskich marżach, że korzystanie z tego kanału może okazać się nieopłacalne, bądź oferują zupełnie nowy produkt lub usługę. której nikt nie szuka. 

W tym przypadku,  lepszym rozwiązaniem będzie reklama  na Facebooku lub Youtube, które również należy do Google..

Wielką zaletą reklamy w Google jest to, że możemy szybko dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy są w trakcie podejmowania decyzji zakupowej.

W przypadku reklamy  na Facebooku docieramy do osób, które w tym momencie nie szukają naszych produktów.  W pierwszej kolejności musimy zaciekawić ich, żeby w kolejnych krokach przekonać do zakupu.

Reklamę w Google Ads możemy podzielić na reklamę tekstową w wyszukiwarkach (search),  graficzną (Google Display Network) oraz wideo w Youtube. Kampanie reklamowe zarządzane są z poziomu panelu Google Ads.

Skuteczność działań reklamowych w Google i jej koszty będzie zależały od:

  1. Szczegółowej  analizy słów kluczowych i wybrania tych, które dają największe prawdopodobieństwo podjęcia decyzji zakupowej.
  2. Stosowania typów dopasowania do wyrażenia (“słowo kluczowe”) i dopasowania ścisłego ([słowo kluczowe]) a nie tylko słów ogólnych bez tych oznaczeń, które mogą pojawić się w dowolnym kontekście.
  3. Wykorzystywanie wykluczeń słów (np. darmowy)
  4. Poziomu dostosowania komunikatów reklam do słów kluczowych. Im bardziej treść reklamy będzie odpowiadać wyszukiwanym słowom, tym większa szansa, że użytkownik kliknie w naszą reklamę.  Nawet jeśli stawki konkurencji będą większe od naszych, nadal możemy zdobyć wyższą pozycję – przy mniejszej stawce. Wystarczy dbać o trafność słów kluczowych i samych reklam

Remarketing kluczowym elementem działań promocyjnych

Remarketing, czyli ponowne kierowanie reklam do osób, które widziały naszą reklamę w postaci grafiki lub wideo, weszły na stronę i wykonały określone działanie jest kluczowym elementem skuteczności działań promocyjnych w Google.

99%, które  po raz pierwszy miały styczność z naszą reklamą i firmą nie kupi od nas przy pierwszym kontakcie. Z reguły muszą kilka razy zobaczyć nasze reklamy, aby część z nich zdecydowała się na zakup.

Musimy prowadzić ich krok po kroku przez wszystkie etapy procesu podejmowania decyzji starając się jak najlepiej kontrolować ich drogę.

Strategie ustalania stawek w kampaniach w Google

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z reklamą w  Google i ustawiasz swoją pierwszą kampanię bardzo kuszące może być stosowanie stawek typu maksymalizacja liczby kliknięć lub konwersji. 

Odradzam stosowania tych metod, ponieważ dla początkujących reklamodawców może to oznaczać koszty reklam wyższe o nawet 50 %. 

Strategię maksymalizacji konwersji możesz stosować, gdy Twoje kampanie w wyszukiwarce będą generować minimum 50 konwersji miesięcznie. 

Na początek najlepszą strategią jest CPC ustawiane samodzielnie. Dzięki temu będziesz najlepiej kontrolować budżet. 

Pamiętaj, że jeśli będziesz dbać o trafność słów kluczowych i samych reklam możesz zdobyć wyższą pozycję w wyszukiwarce przy mniejszej stawce.

 

Skuteczna kampania w Google wymaga dobrego planowania, zrozumienia potrzeb klienta oraz dobrania odpowiednich  treści i typów kampanii na każdym etapie. Celem jest jak najlepsze kontrolowanie procesu podejmowania decyzji i prowadzenie klienta przez wszystkie jego etapy aż do zakupu.

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się ze znajomymi!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mariusz Galewski, konsultant ds. e-marketingu.

Pomagam firmom pozyskiwać nowych klientów poprzez reklamę w internecie. Zajmuję się przygotowaniem i wdrożeniem kompleksowej strategii marketingowej produktów i usług w oparciu o leje sprzedaży. Specjalizuję się w kampaniach na Facebooku, Google Ads oraz pozycjonowaniu stron. Moimi klientami są firmy z sektora B2B i B2C. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w obszarze marketingu online na rynku polskim, krajach Europy Zachodniej oraz USA. Pracuję m.in. dla Creative oraz Multikino Media. Wcześniej przez 10 lat byłem menedżerem sprzedaży w branży B2B.


Skontaktuj się ze mną i zamów BEZPŁATNĄ konsultację

Close Menu
×
×

Koszyk