Strategia Email Marketing | Mariusz Galewski

Email Marketing

Email marketing jest bardzo ważnym elementem strategii marketingowej firmy.

Przez ostatnie lata został dosyć mocno wyeksploatowany przez marketerów i często spotykam się ze stwierdzeniami klientów, że nie działa.

Najczęściej takie opinie wydawane są przez osoby, które kupowały bazy i wysyłały tzw. “zimne maile”, bądź próbowały pozyskać adresy e-mail poprzez opcję zapisu do newslettera na stronie.

Nic dziwnego, że otwieralność takich maili wynosiła poniżej 1%, skoro odbiorcy kompletnie nie wiedzieli od kogo i dlaczego je dostają.  Nie została zbudowana żadna relacja i sami nie zapisali się do twojego mailingu.

W moich kampaniach otwieralność maili na poziomie 30-50 % to normalna praktyka. Jak to możliwe?

Przede wszystkim użytkownicy sami zapisali się do bazy moich klientów w zamian za tzw. „przynętę”. Może to być pobranie darmowego ebooka, bezpłatny mini kurs, udział w webinarze, dostęp do wartościowych narzędzi itd.

Po drugie maile, które im wysyłam zawierają sporą dawkę wartościowych dla nich informacji. Można nawet powiedzieć, że czekają na kolejne maile.

Najważniejsze korzyści jakie daje budowanie bazy mailingowej:

1.Bezpłatny ruch na stronie – raz pozyskany adres e-mail staje się darmowym kanałem komunikacji z klientami. Jedyne za co musisz płacić to utrzymanie systemu do wysyłki maili i automatyzacji procesów. Najczęściej korzystam zwww.getresponse.com oraz www.mailchimp.com

2.Budowanie relacji z klientami – dobrze zaplanowana sekwencja maili w oparciu o strategię marketingową jest znakomitym narzędziem budowania pozycji eksperta, zaufania klientów, pokonywania obiekcji aż do podjęcia decyzji o zakupie.

Każda firma powinna mieć wdrożoną strategię pozyskiwania adresów e-mail

W mojej ocenie każda firma powinna mieć wdrożoną strategię pozyskiwania adresów e-mail oraz budowania relacji z klientami za pośrednictwem tego kanału. Opieranie się tylko na jednym kanale prowadzenia kampanii możemy być w długim okresie bardzo ryzykowne.

W przeszłości zdarzały się sytuację upadku biznesów, które opierały swoje działania jedynie na Facebooku i poprzez zmianę zasięgów organicznych, bądź polityki platformy dotyczącej reklamowania określonych produktów traciły cały ruch na stronie a przez to również klientów.

Podobne sytuacje miały miejsce w przypadku Google i zmian algorytmów wyszukiwania. Firmy traciły z dnia na dzień swoje pozycje na topowych miejscach w wyszukiwarce i cały ruch organiczny.

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się ze znajomymi.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mariusz Galewski, konsultant ds. e-marketingu.

Pomagam firmom pozyskiwać nowych klientów poprzez reklamę w internecie. Zajmuję się przygotowaniem i wdrożeniem kompleksowej strategii marketingowej produktów i usług w oparciu o leje sprzedaży. Specjalizuję się w kampaniach na Facebooku, Google Ads oraz pozycjonowaniu stron. Moimi klientami są firmy z sektora B2B i B2C. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w obszarze marketingu online na rynku polskim, krajach Europy Zachodniej oraz USA. Pracuję m.in. dla Creative oraz Multikino Media. Wcześniej przez 10 lat byłem menedżerem sprzedaży w branży B2B.


Skontaktuj się ze mną i zamów BEZPŁATNĄ konsultację

Close Menu
×
×

Koszyk