Skuteczny Content Marketing | Mariusz Galewski

Content Marketing

Content marketing stanowi kluczowy element strategii marketingowej i wykorzystywany jest na każdym etapie procesu sprzedaży.

Bez materiałów wideo i artykułów znacznie ograniczamy szanse na skuteczną reklamę na Facebooku lub Youtube.

Każdy kanał ma swoją specyfikę i wymaga tworzenia nieco innego kontentu.

Przygotowanie materiałów wideo bywa często wyzwaniem dla klientów z uwagi na brak doświadczenia w występowaniu przed kamerami i wyższe koszty niż w przypadku pisania artykułów.

Warto jednak zainwestować w ten rodzaj kontentu, ponieważ estymuje się, że wkrótce 70 % całego konsumowanego kontentu będą stanowiły materiały wideo.

Facebook konkuruje z Youtube o dominację w obszarze wideo  i bardzo przychylnie patrzy na kampanie wykorzystujące materiały audio-wizualne. Dzięki temu można uzyskać niższe koszty dotarcia do potencjalnych klientów niż ma to miejsce w przypadku reklam statycznych.

Wideo znakomicie sprawdza się jako narzędzie do zdobywania uwagi, budowania brandu i pokazywania korzyści wynikających ze skorzystania z naszej oferty.

Bardzo ważnym elementem jest również budowanie więzi z klientami i umożliwienie im poznanie firmy i zyskania sympatii. Jest to również istotne, ponieważ, jeśli klient ma do wyboru niewiele różniące się między sobą oferty, prawdopodobnie wybierz tą firmę, którą darzy największą sympatią.

Facebook i Instagram preferują krótkie formy wideo, ponieważ użytkownicy nie nastawiają się na oglądanie 30 minutowego wideo. Tego typu formy bardziej pasują do Youtube.

Należy pamiętać o napisach do filmów, ponieważ użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych często korzystają z Facebooka i Instagramu bez słuchawek i nie zawsze mają możliwość odtworzenia dźwięku.

Artykuły na blogu, wiadomości e-mail

Część potencjalnych odbiorców będzie preferowała przeczytanie artykułu ponad obejrzenie materiału wideo.

Również  dla większości moich klientów pisanie artykułów  jest znacznie łatwiejsze na początku przygody z tworzeniem kontentu w social media

Warto zatem tworzyć wartościowe treści na blogu, które później wykorzystamy w  kampaniach na Facebooku do zdobycia uwagi klienta oraz budowania zainteresowania i pozycji eksperta.

Kontent jest niezbędny również do pozycjonowania strony i generowania organicznego ruchu z  wyszukiwarki Google.

Należy pamiętać, że użytkownicy są zasypywani informacjami i są coraz bardzo niecierpli.

Nasze artykuły i e-maile powinny mieć zatem chwytliwe nagłówki oraz zdobywające uwagę zdjęcia.

Kiedy użykownicy wchodzą na naszą stronę główną, artykuł bądź zaczynają oglądać  wideo mamy kilka sekund, aby wzbudzić ich zainteresowanie oraz zachęcić do dalszego czytania. Często stosuje się zatem do tekstów reklamowych,  stron sprzedażowych, scenariuszy wideo i artykułów model AIDA (Attention, Interest, Desire, Action).

Sposób pisania naszych treści powinien być również dostosowany do urządzeń z jakich korzystają potencjalni klienci. Dominacja telefonów komórkowych jest coraz bardziej wyraźna.

Teksty powinny być pisane w taki sposób, aby łatwo czytało się je na urządzeniach mobilnych.

Preferowane są zatem krótki zdania oddzielone spacjami.

Stwórz swoją historię

Ludzki  umysł uwielbia historie i każda firma powinna stworzyć swoją opowieść, którą będzie można wykorzystać w kampanii promocyjnej do zdobywania zainteresowania klientów.

Dobra historia powinna składać się z 3 elementów:

  1. Haczyka – coś co przykuje uwagę naszych potencjalnych klientów
  2. Tajemnicy, elementów dramatycznych
  3. Rozwiązania
  4. Wezwania do działania.

Jednym z najbardziej znanych przykładów jest wideo Tai Lopez “Here in my Garage” , które ma ponad 69 mln wyświetleń na Youtube.

Haczykiem jest piękne, zwracające uwagę Lamborghini w jego garażu. Zaciekawiony widz zaczyna oglądać wideo i po kilku sekundach widzi regały z książkami.

Element dramatyczny, tajemnica sukcesu: Tai opowiada swoją historę i mówi o tym, jak z prawie bezdomnego dzięki setkom przeczytanych książek zaczął działań i stał się milionerem.

Rozwiązanie: Stworzył kurs, który pomoże zmienić życie i odnieść sukces

Wezwanie do działania: wejdź na stronę i weź udział w kursie.

Tworzenie wysokiej jakości kontentu jest sztuką

Pisanie angażujących tekstów wymaga dobrego zrozumienia potrzeb naszych klientów , źródeł motywacji, celów do jakich dążą oraz czynników, które ich powstrzymują przed ich osiągnięciem.

Jeśli chcesz poznać zasady copywritingu polecam Ci książkę Dariusza Pyzurkiewicza “Biblia Copywriting’u”.

 

Podobał Ci się ten wpis? Podziel się ze znajomymi.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mariusz Galewski, konsultant ds. e-marketingu.

Pomagam firmom pozyskiwać nowych klientów poprzez reklamę w internecie. Zajmuję się przygotowaniem i wdrożeniem kompleksowej strategii marketingowej produktów i usług w oparciu o leje sprzedaży. Specjalizuję się w kampaniach na Facebooku, Google Ads oraz pozycjonowaniu stron. Moimi klientami są firmy z sektora B2B i B2C. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w obszarze marketingu online na rynku polskim, krajach Europy Zachodniej oraz USA. Pracuję m.in. dla Creative oraz Multikino Media. Wcześniej przez 10 lat byłem menedżerem sprzedaży w branży B2B.


Skontaktuj się ze mną i zamów BEZPŁATNĄ konsultację

Close Menu
×
×

Koszyk